Pavlović: Bojkot izbora u Kosjeriću i Zaječaru ostavio bi građane na milost i nemilost SNS i rudarskih kompanija

Lokalni izbori 8. juna u u Kosjeriću i Zaječaru biće važna bitka, ne samo za opoziciju, građane i studente, već i za SNS, koja će upotrebiti sve raspoložive resurse kako bi pokušali da povrate ugled i poverenje građana koji su poprilično uzdrmani i uništeni nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu, rekao je danas za televiziju Nova potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i šef odborničke grupe u Skupštini grada Beograda Miloš Pavlović.

,,Narodni pokret Srbije je svojim lokalnim teritorijalnim organizacijama dao autonomiju volje da same odluče da li će izaći na lokalne izbore, sa preporukom da ih ne treba bojkotovati, jer u ovom momentu bojkot ne bi doveo do poboljšanja izbornih uslova i ne bi promenio situaciju u društvu”, kazao je on.

On podseća da smo bojkot izbora imali 2018. godine u Lučanima, 2020. godine parlamentarnih i lokalnih izbora, kao i bojkot dela opozicije beogradskih i lokalnih izbora u junu 2024. godine i dodaje da kada se podvuče crta, nismo dobili ništa, a slobodni i fer izbori i dalje su nešto čemu se teži, dok izborni uslovi nisu poboljšani.

,,Bojkotom 2020. godine izgubilo smo to da nemamo članove opštinske izborne komisije koji su nam bili neophodni da bi onemogućili krađu koja se desila na beogradskim izborima 2023. godine. U junu prošle godine bojkotom izbora izgubili smo Beograd i beogradske opštine koje su mogle da se dobiju, kao što je opština Vračar koja je `pala` za osam glasova. Ne vidim šta bi se promenilo ukoliko bi se bojkotovali izbori u Kosjeriću i Zaječaru, samo bi građane ostavili na milost i nemilost SNS, rudarskim kompanijama, Kinezima koji su preuzeli istok Srbije”, dodao je Pavlović.

Prema njegovim rečima, ne sme se zanemariti činjenica da Skupštine u Kosjeriću i Zaječaru, kao i u drugim opštinama i gradovima imaju bitnu ulogu da se neki projekti koji su štetni za stanovništvo, ne realizuju, kao što je slučaj u Loznici i dodaje da se građani u takvim sredinama bore za goli život i opstanak.

,,Politički činioci moraju da pokažu političku zrelost i odgovornost, a njihove odluke moraju da budu politički konzistentne, kako bi se na taj način smanjio jaz koji je napravljen između građana, sa jedne strane i političkih partija, sa druge. U Zaječaru funkcioneri određenih stranaka, uključujući i narodne poslanike, nosioci su lista i njihova imena su u nazivima liste”, istakao je on.

Pavlović naglašava da je, uzimajući u obzir izbore u Beogradu 2022., 2023. i 2024. godine, opozicija dobijala sve više glasova i pored izborne krađe, kao i da su u decembru 2023. godine stranke koje su se nominalno predstavljale kao opozicione dobile mnogo više glasova u odnosu na SNS i pobedile i dodaje da kada je utvrđena izborna krađa i kada je to trebalo da se materijalizuje na izborima u junu 2024. godine, desio se bojkot.

,,U Kosjeriću je sinoć održan sastanak na kome su svi politički faktori, uključujući i građane i studente, doneli odluku i postigli širi društveni konsenzus da se na izbore izađe sa jednom listom. Takođe, sve opozicione političke stranke koje imaju svoje predstavnike u Zaječaru, donele su odluku da izađu na izbore. Oni veruju da mogu da pobede. Moramo da budemo ozbiljni i shvatimo da ovaj režim uništava Srbiju već 12 godina i naše odluke moraju da budu iskrene i u interesu građana kako bi sa njima napravili društveni konsenzus i skinuli ovu vlast, što je cilj svih nas”, zaključio je Pavlović.