Jakovljević u Skupštini: Gradite projekte za potrebe Rio Tinta i sramotno obmanjujete građane Srbije

Narodni pokret Srbije će uvek biti protiv zaduživanja za izgradnju projekata koji isključivo služe za potrebe Rio Tinta, rekla je danas potpredsednica Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodna poslanica dr Ana Jakovljević na vanrednoj sednici Narodne skupštine Republike Srbije.

Prema njenim rečima, kada su u pitanju zaduženja kod dve banke za izgradnju puta Ruma – Šabac – Loznica, na osnovu svega što smo čuli tokom zasedanja Narodne skupštine u prethodnih nekoliko dana, odlično nam ide, državna kasa je puna, toliko da i preliva iz nje, ali se zadužujemo za izgradnju auto – puteva, po nepovoljnim kamatnim stopama isključivo i samo za naše dobro.

,,Ovaj auto – put će doneti procvat lozničkom kraju i time će se razviti i turizam, pa ćemo biti prvi u svetu koji će razviti rudni turizam i kada turisti nagrnu u Nedeljice da vide rudnik, pretpostavlja da će vodiči objasniti da je u pitanju rudnik sagrađen na tlu gde su se ljudi ranije bavili poljoprivredom”, dodala je ona.

Jakovljević objašnjava da se inače rudnici litijuma grade u nenaseljenim mestima i pustinjama i dodaje da je prostor namenjen za rudnik bogat i pijaćom vodom, koje nemamo u toliko velikim zalihama, ali smo želeli da je ,,obogatimo” sumpornom kiselinom, najgorom mogućom metodom kojom litijum može da se izvlači, jer zašto bi kompanija ulagala u nove tehnologije kada bi joj to smanjilo profit.  

,,Uz sumpornu kiselinu i ostale hemikalije možemo da ozračimo građane Srbije, koji bi prvi u svetu, mogli da svetle u mraku. Kako kažete, ovaj projekat je započet u vreme onih prljavih, ružnih i zlih iz bivše vlasti koji su vladali pre 2012. godine i ništa nisu radili kako valja, ali vi nastavljate tamo gde su oni stali uprkos činjenici da cena litijuma opada i da su Kinezi već razvili natrijumske baterije koje će zameniti litijumske i jer ste velike patriote i želite dobro građanima Srbije”, kazala je ona.

Jakovljević je poručila predstavnicima vlasti da se pod hitno edukuju u oblasti logike i pažljivo slušaju ono što izgovaraju, jer je ovo što rade, kao ističe, sramotno obmanjivanje i nepoštovanje građana Srbije, kako u obraćanju u Narodnoj skupštini, tako i u njihovim javnim nastupima.