Sednica Skupštine Vojvodine završena u rekordnom roku, opozicija napustila parlament

Na sednici Skupštine AP Vojvodine koja je počela jutros u 10 časova bez rasprave je usvojen budžet Vojvodine za narednu godinu i odbijen je predlog opozicije da se raspravlja o smeni predsednika Skupštine Vojvodine Balinta Juhasa i predsednice Vlade Vojvodine Maje Gojković.

Veći deo opozicionih poslanika napustio je sednicu pokrajinske skupštine, nakon što je, kako su rekli, njihov predlog o razrešenju predsednika Skupštine Vojvodine odbijen bez rasprave.

Oni su se pridružili studentima koji ispred zgrade pokrajinskog parlamenta negoduju što na raspravi nije bilo reči o studentskim blokadama i tragediji na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Poslanik Narodnog pokreta Srbije u Skupštini Vojvodine Nemanja Šarčević koji je napadnut tokom sednice pokrajinskog parlamenta istakao je da nikada ranije nije doživeo današnju situaciju.

,,Nepoznata osoba, pretpostavljam da je u pitanju radnik obezbeđenja, udario me je šakom u bradu. Kada sam ga pozvao da se identifikuje, odveli su ga na sporedni ulaz. Nasilje koje doživljavamo u parlamentu mora da prestane”, poručio je Šarčević.