Iz narodnog pokreta Srbije Zrenjanin saopšteno da je u Knićaninu već godinu dana urušen krov apoteke, gradskog objekta čija je obnova obećana, ali ništa nije urađeno, zbog čega građani nemaju osnovnu zdravstvenu infrastrukturu, a odgovorni ne daju ni obrazloženje, ni rok, ni plan.
Gotovo u isto vreme kada je s radom prestala apoteka u Knićaninu, zatvoren je i navoz na Urgentni centar. Godinu dana, svi oni koji inkliniraju ka centralnoj bolnici u okrugu, a to je oko 150.000 ljudi, muku muče da dođu do ove ustanove. Kao da je reč o kapitalnom projektu, a ne nekoliko desetina kvadratnih metara asfalta i tri noseća stuba, pa godinu dana nije bilo dovoljno da se i ovaj ,,Skadar na Begeju“ dovrši.
Gradski bazen je zatvoren i nema ni naznaka da bi uskoro moglo da se krene u njegovu sanaciju, pa naši plivači odlaze u Futog da treniraju, što je sramotno, skupo i oduzima previše vremena sportistima koji su među najtrofejnijima u našem gradu.
U samom centru Zrenjanina, propadanje je pravilo, ne izuzetak. Stara robna kuća ,,Beograd” godinama stoji razorena i opasna. Industrijska i kulturna arhitektura trune. Fasade padaju. Istorijski objekti se raspadaju. Grad ne održava sopstvenu imovinu, a kamoli da štiti ono što predstavlja identitet zajednice. Za sve to vreme, lokalna vlast se bavi svečanostima, slikama sa banketa i političkim marketingom.
Narodni pokret Srbije Zrenjanin zahteva: obnovu apoteke u Knićaninu, hitan završetak sanacije ulaska u Urgentni centar, transparentno objašnjenje i rešenje situacije sa gradskim bazenom, kao i jasan plan zaštite zrenjaninske kulturne i javne imovine.
Zajednica koja zaboravlja svoje objekte, zaboravlja i svoje ljude.



