Из Народног покрета Србије Крагујевац саопштено је да се реконструкција зграде старе Соколане одвија без видљивих резултата, те да захваљујући немару градских власти ово културно благо нашег града и бисер архитектуре, стар готово читав век, данас представља негативан пример начина на који актуелна власт управља градом.
Једино се од помпезно најављене реконструкције примећује пар закрпљених прозора, жуте траке као наговештај радова у току и са стране Соколане која гледа као Основној школи „Станислав Сремчевић“, неколико уграђених греда, како се зграда не би срушила.
Имајући у виду колико дуго је трајала реконструкција зграде Старе тржнице, као и афере које су је пратиле, намеће се да се немар и пролонгирање радова „смеше“ још једном културном благу старе српске престонице. Уговор о првој фази реконструкције потписан је пре скоро годину дана.
Ових дана смо могли да видимо нејасну и уопштену изјаву министра Николе „Генералштаб“ Селаковића, којом саопштава, да је дошло до одлагања почетка радова, а као разлог наводи да „службе заштите“ нису обавиле свој део посла и да недостаје пројектна и техничка документација.
Поставља се питање како је уопште могао бити склопљен уговор о обнови, ако документација и пројекат нису завршени, мада овакве нејасноће и „правна магла“ су одавно постале напредњачки манир и начин њиховог деловања.
На крају, Градски одбор Народног покрета Србије у Крагујевцу позива градоначелника Николу Дашића и његове најближе сараднике да грађанима образложе и појасне зашто радови касне и када ће Соколана бити реконструисана.
Изгледа да су више бринули да за дан града окаче страначки банер на згради Соколане, него о њеној неопходној реконструкцији.



