Остајем при свакој речи коју сам 18. марта изнео на седници Одбора за одбрану и унутрашње послове, да је 15. марта над грађанима Србије извршен злочиначки и монструозни напад употребом звучног топа, рекао је данас за телевизију Н1 председник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Мирослав Алексић.
,,Не верујем ниједној речи коју је изговорило Више јавно тужилаштво Ненада Стефановића, нити саопштењу које је издато. Он не поступа као тужилац који штити интересе грађана и државе, већ Српске напредне странке и Александра Вучића. Да ли је покренут поступак ради провере навода криминалца и батинаша Николе Мирића, који је јавно говорио о наводном организовању и инсценирању инцидената и сукоба у Ћациленду? Да ли је извршена провера комуникације и поступања полиције те вечери?“, упитао је он.
Говорећи о такозваним Мрдићевим законима, он наводи да они не значе ништа и да дубоко верује да грађани Србије више не верују у оно што власт говори и додаје да Александар Вучић покушава да успостави принцип: „Тукао сам вас, а сада ћу да вас ухапсим и осудим зато што сам вас тукао“, а исти образац примењује и у случају употребе звучног топа: „Пуцао сам на вас, али ћу рећи да сте ви криви, а затим ћу вас још и прогањати и осудити.“
Алексић наглашава да власт месецима тврди да је Јовањица измишљена афера, да нападају и медије и њега, као и да је он био први који је о тој афери говорио јавно и износио чињенице и додаје да готово све што је тада изнео показало се као тачно и касније је потврђено.
,,Судски поступак у вези са Јовањицом траје већ скоро шест година. Говорио сам и о информацијама да ли су у цео случај били укључени појединци блиски власти, као и о наводима да је Предраг Колувија контактирао Андреја Вучића. Те информације ми је дао Владимир Гајић и јавно сам их изнео и о њима поставио питање надлежном тужилаштву у Народној скупштини, тражећи да се утврди да ли су истините. Након тога, он је почео да гостује у режимским медијима, да напада опозицију и брани представнике власти у другим аферама. Истовремено, ја сам због постављања тих питања добио тужбу због наводне повреде части и угледа Андреја Вучића“, додао је Алексић.
Он истиче да је слушајући председника како тврди да је лагао о Јовањици, чиме обмањује грађане, осетио обавезу да поново каже истину и додаје да се у овој земљи ништа не дешава без знања и одобрења Александра Вучића, ни Ћациленд, ни Јовањица, ни звучни топ, као ни сва убиства и трагедије које су се догодиле, јер је он на челу криминалне организације која је окупирала Србију.
,,Случај Јовањица је један од ретких који је стигао до суда. Иако се опструише, верујем да ће на крају сви одговорни сносити последице. Ово је борба у којој морамо да вршимо притисак на сваком месту и да се као побуњено друштво окупимо у снажан заједнички фронт. Циљ је да се на изборима, и у оваквим ненормалним условима, изборимо за слободну Србију. Не смемо да препустимо ниједан педаљ простора, па ни у Скупштини“, навео је Алексић.
Алексић оцењује да се креира лажна прича с циљем да се студентски покрет представи као терористичка организација која спроводи обојену револуцију, као и да ће се оно што се данас дешава у Србији вероватно једног дана изучавати на факултетима и додаје да опозиција треба да настави сарадњу, као и да је уверен да ће се она наставити, а да ли ће то бити кроз коалицију или неки други облик заједничког деловања, мање је важно од самог циља.
,,Задовољан сам што су странке које су бојкотовале изборе 2024. године, што је био један од највећих проблема опозиције, одлучиле да убудуће учествују у изборном процесу. То је позитиван помак. Већ годину дана говорим да је најбоље решење формирање једне колоне и стварање референдумске атмосфере, као што сам 3. фебруара позвао на формирање прелазне владе. Грешимо што нисмо сели да се договоримо. НПС је на седници Главног одбора донео одлуку о активном учешћу на изборима и спремни смо на сваку врсту договора и сарадње која води развлашћивању режима и ослобођењу Србије“, закључио је он.



