Narodni pokret Srbije formirao je Gradski odbor Vranje za čijeg predsednika je izabran Đorđe Ristić, dok su za potpredsednike izabrani Dragan Pavlović i Aleksandar Stanojković, kao i Opštinski odbor Vranjska Banja za čijeg predsednika je izabran Aleksandar Mitrović, a za potpredsednika Bratislav Hristić.
Narodni poslanik Narodnog pokreta Srbije Nenad Milojičić istakao je tom prilikom da je Narodni pokret Srbije jedina opoziciona stranka u Vranjskoj Banji i najveća opoziciona stranka u Srbiji koja se svakodnevno bori na lokalnom i republičkom nivou da Srbija postane bolje mesto za život.
,,Aleksandar Vučić rasprodaje Srbiju strancima i daje im sve što im treba. Kinezima je dao Bor i istok Srbije, a sada planira da onima koji ponude više para da zapadnu Srbiju, odnosno Jadar. Ono što je, u ovom trenutku, gore za Srbiju od stranih investitora su domaći. NPS je osnovao antikorupcijski tim koji svake nedelje organizuje konferencije u Narodnoj skupštini sa novom firmom koja zarađuje milijarde od poslova sa državom“, dodao je on.
Novoizabrani predsednik Gradskog odbora Vranje Đorđe Ristić zahvalio se svima koji su glasali i pružili podršku u borbi za ponovno uspostavljanje demokratije u Vranju i dodao da vlast 12 godina pljačka i devastira Srbiju i laže narod da živimo u ekonomskom blagostanju i da je nastupilo ,,zlatno doba“.
,,Građani Srbije 12 godina slušaju manipulacije o ekonomskom prosperitetu, a za litar jestivog ulja moraju da izdvoje skoro 200 dinara. Cene vrtoglavo rastu pa tako poskupljuje sve, od goriva, struje, energenata do najosnovnijih životnih namirnica. Kriminalni režim SNS se enormno bogati, a kriminal i korupcija su na zavidnom nivou. Institucije države su isključivo u njihovoj službi, kao i njihovih kriminalaca i batinaša“, kazao je on.
Ristić naglašava da je nesposobnost gradske vlasti u Vranju vidljiva na svakom koraku i dodaje da je saobraćajna infrastruktura u katastrofalnom stanju, a ništa bolja situacija nije ni u seoskim sredinama.
,,Milenijum tim raskopao je sve puteve i meštani gotovo svih sela na teritoriji Vranja imaju problema sa normalnim i nesmetanim funkcionisanjem. U grad se ne ulaže, nema ozbiljnih investicija, a omladina je bez perspektive i oni koji odlaze na studije nemaju nameru da se vrate. Vranje može jačati samo ako ljudi koji ga vode imaju jasan i ozbiljan plan kako da ovaj, davno usnuli grad, ožive i pokrenu“, dodao je on.
Novoizabrani predsednik Opštinskog odbora Vranjska Banja Aleksandar Mitrović kazao je da je Vranjska Banja privatizovana od strane Milenijum tima, kao i da je sve stalo, omladina odlazi i nema otvaranja novih radnih mesta.
,,Ova vlast ništa nije uradila, ne samo za Vranjsku Banju, već ni za celu Srbiju i nadamo se da je ta agonija pri kraju. Borimo se dugi niz godina protiv koruptivne vlasti i nastavićemo tako“, istakao je Mitrović.






