Koalicija „Srbija protiv nasilja” zahteva da se konstitutivna sednica Narodne skupštine Republike Srbije održi posle 8. februara, kada će se o izborima u Srbiji izjasniti poslanici Evropskog parlamenta.
Treba napomenuti da su predstavnici Evropskog parlamenta došli u Srbiju da posmatraju izbore na poziv srpskih vlasti. Zato je više nego logično da se sa postizbornim radnjama, među kojima je i konstituisanje novog skupštinskog saziva, krene tek kada se čuje i njihov zvaničan stav, odnosno kada Evropski parlament usvoji rezoluciju o održanim izborima.
Zakazivanjem prve skupštinske sednice pre 8. februara bi vladajući režim pokazao da se plaši ocene evroparlamentaraca jer su njegovi čelnici svesni velikog broja malverzacija koje su sproveli i time promenili izbornu volju građana Srbije.
Podsećamo da će održavanje prve sednice i nakon izjašnjavanja Evropskog parlamenta biti u skladu sa zakonskim rokovima za konstitutisanje Skupštine.



