Poslanici NPS uplatili novac za prosvetne radnike, pozivaju i druge kolege na solidarnost i jedinstvo

BEOGRAD 21.3. —  Narodni poslanici poslaničkog kluba Narodni pokret Srbije – Novo lice Srbije uplatili su svoje poslaničke plate prosvetnim radnicima i pozivaju i ostale kolege poslanike, građane i pravna lica, da budemo solidarni sa prosvetnim radnicima i finansijski im pomognemo, jer oni trenutno podnose najveći teret naše zajedničke borbe i nemaju nikog drugog osim nas i naše uzajamne solidarnosti.

Kako bi prosvetnim radnicima bar malo ublažili posledice neisplaćivanja ličnog dohotka, kao i ugrožavanja njihove i egzistencije njihovih porodica, poslanici poslaničkog kluba Narodni pokret Srbije – Novo lice Srbije su svoje mesečne plate uplatile sledećim organizacijama: Sindikatu obrazovanja Kraljevo, Samostalnom sindikatu obrazovanja Smederevska Palanka, Sindikatu zaposlenih u prosveti Srbije i Fondaciji Alek Kavčić.

Pad nadstrešnice u Novom Sadu odneo je danas i 16 žrtvu, maturanta Vukašina Crnčevića. Građani Srbije predvođeni studentima, đacima, njihovim profesorima i nastavnicima mesecima protestuju tražeći odgovornost za izgubljene živote, zbog čega su izloženi pritiscima i progonima vlasti, koja je nastavnicima prvo pretila disciplinskim postupcima i otkazima, zatim su pojedinci iz vlasti zahtevali ukidanje autonomije univerziteta i slanje policije na iste, da bi konačni udarac usledio neisplaćivanjem zarada zaposlenima u prosveti. Vlast je ovo uradila suprotno zakonima i pravnim propisima, i kada uskoro u ovoj zemlji pravosudni sistem bude oslobođen, svi odgovorni za ovo će biti procesuirani.

Odluka o platama zaposlenih u prosveti i na univerzitetima dodatno je produbila veliku krizu koja već mesecima postoji, ne samo u ovom sektoru, već u celom društvu i državi, zbog čega više nego ikada moramo da pokažemo međusobnu solidarnost i jedinstvo kako bi Srbija konačno postala društvo u kome će vrhunske vrednosti biti pravda, poštovanje i solidarnost.