Novaković: Aleksandar Vučić je šef svih šefova

Resursi za finansiranje Ćacilenda dolaze iz javnih poslova što omogućava Srpskoj naprednoj stranci da angažuje kapuljaše, batinaše i čitavu hordu ljudi koji ugrožavaju našu bezbednost, rekao je danas za televiziju Nova potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Borislav Novaković.

,,Šef svih šefova je Aleksandar Vučić, a operativni šef Ćacilenda je Karađorđe Mijailović koji je spreman sve da uradi. Te kapuljaše u Beogradu dominantno organizuje Vlada Mandić čija je firma pre sedam dana dobila posao očitavanja brojila za struju na teritoriji cele države. Tu se stvara velika količina novca na osnovu koje vlast plaća te ljude”, kazao je Novaković.

Novaković ističe da jučerašnji događaj ispred parlamenta oslikava sve ono što je opozicija trpela i potiskivala i što je izašlo na videlo i dodaje da je tako bilo juče i tako će biti i ubuduće, odnosno dok se ne ukloni Ćacilend Beograđani, studenti i svi koji kritički misle neće se smiriti.

,,Sve što rade čine na osnovu novca, sa huliganima, uličarima i kriminalcima. Takvo nešto ne bi bilo moguće kada bi pokušali da mobilišu pristalice ili članove umesto sa delovima društva koji bi u normalnim okolnostima bili u zatvoru. Ceo sistem je pred pucanjem i ovo neće moći još dugo da izdrži. Išli su mic po mic i u jednom trenutku smo videli da je ceo parlament opkoljen i pored tih barijera fali još samo žica pa da liči na koncentracioni logor. Ovo juče nije bilo samo afektivno i ova vrsta aktivnosti opozicije će se nastaviti sve dok se Ćacilend ne reši#, dodao je on.

Prema njegovim rečima, Ćacilend je u ovom trenutku izuzet od pravnog sistema Srbije i tamo postoji kućni red koji su opredelili uličari, huligani i kriminalci koje je angažovala Srpska napredna stranka i važniji su nego policajci koji su u podređenom položaju u odnosu na njih.

,,Juče sam video da se policajci osećaju nelagodno jer čine tampon između njih i nas i pažljivije postupaju prema kriminalcima plašeći se više da će se zameriti njima, a ne nama, narodnim poslanicima. To potpun slom države i poretka, kao i gubitak i pad svake pravne kulture, a isto se dešava i u slučaju Generalštaba. Da je policija izvršavala naloge tužilaštva, Nikola Selaković i mnogi viđeni naprednjaci bi bili u pritvoru zbog Generalštaba”, ocenio je Novaković.

Novaković kaže da su sinoć narodne poslanice, dok su izlazile iz parlamenta, praćene od strane 20 muškaraca do parkinga koji su im pokazivali srednji prst, govorili vulgarne stvari i psovali ih i dodaje da je deo njih bio pod kapuljačama i maskama, kao i da se sve dešavalo u prisustvu policije koja nije reagovala.

,,Parlament Srbije je potpuno zatvoren i liči na koncentracioni logor, dok je Ćacilend sramota naše države, šamar našoj naciji i fleka koju ne možemo da skinemo sa našeg odela i moramo učiniti sve da se skloni”, zaključio je Novaković.