Koalicija „Srbija protiv nasilja” predala je danas potpise Republičkoj izbornoj komisiji za listu „Srbija protiv nasilja — Miroslav Miki Aleksić — Marinika Tepić “ za parlamentarne izbore 17. decembra.
„Predali smo listu sa 250 kandidata za poslanike uz oko 20.000 potpisa građana Srbije kojima sam zahvalan što su podržali tim ljudi sa liste. Zajedno ćemo sve učiniti da pokažemo da imamo rešenja za probleme i da smo spremni da se međusobno podržavamo, pokazujući veliku odgovornost“, izjavio je predsednik Narodnog pokreta Srbije i jedan od nosilaca liste Miroslav Aleksić.
On je dodao da je velika odgovornost na kandidatima, ali i građanima Srbije jer od svih nas zavisi kakva će Srbija biti posle 17. decembra.
„Hoćemo li i dalje živeti u Srbiji koja se raspada pod grupom koja vlada 11 godina i koja je privatizovala državu, ili ćemo oteti iz kandži korupcije, kriminala, nepotizma, nasilja, agresije i mržnje i vratiti je njenim građanima?”, upitao je Aleksić.
Aleksić je pozvao građane da ne sede mirno, već da se uključe u izborni proces i glasaju na izborima 17. decembra za „ljude koji mogu da im ponude stabilnost i Srbiju bez nasilja, u kojoj će penzioneri živeti dostojanstveno, u kojoj će zaposleni u prosveti, zdravstvu i policiji živeti pristojno od svojih primanja i bez pritisaka, Srbiju koja će brinuti o poljoprivrednicima i u kojoj će mladi ostajati i planirati svoju budućnost”.
Na zajedničkoj listi su Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Zeleno-levi front, Stranka slobode i pravde, Srbija centar, Pokret slobodnih građana, Rumunska partija, stranka Zajedno, Ekološki ustanak, Pokret za preokret, sindikat Sloga i pokret Novo lice Srbije.



