Алексић: Вучић се плаши избора и купује време, али политичка пензија им куца на врата

Александар Вучић несумњиво показује страх од избора јер је свестан чињенице да су се у Србији променили трендови и да нема подршку као пре па избегавањем избора покушава да купи време и одложи оно што је неминовно, а то су промене, рекао је данас за телевизију Инсајдер председник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Мирослав Алексић.

Алексић подсећа да је, пре него што су студенти и опозиција изашли са захтевом за расписивање ванредних парламентарних избора, Вучић говорио – ево вам саветодавни референдум, ево вам избори, али да се одједном све променило и да је неопходан јак притисак.

,,Грађани треба да буду свесни чињенице да је у Србији потпуно сазрело за промену овог аутократског и узурпаторског режима. Ожиљци који су настали свих ових година неће зацелити и када год буду били избори, а изборићемо се за њих, морамо их послати у политичку пензију и историју”, казао је он.

Он оцењује да је то што режим говори да ће усвојити неки сет закона који се тичу избора само потврда да су сви претходни избори покрадени и да су они узурпатори народне воље и власти и додаје да сви друштвено – политички фактори међусобно разговарају и сви знају да нема услова за фер и поштене изборе, али да и поред тога ова власт мора бити побеђена и успостављена држава која је отета од грађана.

,,Не сме доћи до подела међу људима који се залажу за исти циљ, већ се мора наћи заједнички језик. Највећи протест у историји Србије који су организовали студенти 15. марта резултат је заједништва где су сви истински устали да пошаљу поруку режиму да је њихово време прошло. Сада смо у фази навлачења конопца. Власт ће бежати од избора, а на нама је да будемо мудри, да извршимо притисак и договоримо начин како наступити на изборима да би постигли циљ коме тежимо”, додао је он.

На питање да ли ће и пре расписивања избора опозиција заједно са студентима почети контролу бирачког списка, он каже да се то на неки начин већ ради, али и да је у овом тренутку бирачки списак закључан и додаје да студенти, као и опозиција, имају одређене акције по том питању.

,,Опозиција ће бити укључена и пратити шта се дешава са Комисијом за контролу бирачког списка која треба да се формира. Мораћемо да контролишемо и `пешице`, од једног до другог бирачког места заједно са грађанима. Сви морамо дати максимум. Локални избори у Зајечару и Косјерићу морају бити приоритет за опозицију. НПС се бори заједно са грађанима Србије да пробамо да пружимо отпор и победимо власт у та два места”, нагласио је Алексић.

Говорећи о састанку са председником Европског савета, он истиче да се Кошта суочио са аргументима које је опозиција изнела, као и да је става да Европи треба рећи без рукавица да  шаљу поруку грађанима Србије да подржавају Вучића, а не темељне вредности на којима почива Европска унија.

,,Ако се залажете у вашим земљама за одређене вредности не можете овде подржавати оне који су разорили владавину права, слободу медија и говора, као и институције и који су огрезли у корупцији. То се мора рећи јасно и гласно и ми смо то и урадили. Данас се људи на улицама боре управо за оне вредности које важе у њиховим земљама и то није никаква обојена револуција. Оваква политичка криза у Србији не постоји у новијој историји и Европа у доброј мери сноси одговорност јер је ћутала на неке ствари на које је опозиција годинама указивала”, закључио је Алексић.