Ostajem pri svakoj reči koju sam 18. marta izneo na sednici Odbora za odbranu i unutrašnje poslove, da je 15. marta nad građanima Srbije izvršen zločinački i monstruozni napad upotrebom zvučnog topa, rekao je danas za televiziju N1 predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Miroslav Aleksić.
,,Ne verujem nijednoj reči koju je izgovorilo Više javno tužilaštvo Nenada Stefanovića, niti saopštenju koje je izdato. On ne postupa kao tužilac koji štiti interese građana i države, već Srpske napredne stranke i Aleksandra Vučića. Da li je pokrenut postupak radi provere navoda kriminalca i batinaša Nikole Mirića, koji je javno govorio o navodnom organizovanju i insceniranju incidenata i sukoba u Ćacilendu? Da li je izvršena provera komunikacije i postupanja policije te večeri?“, upitao je on.
Govoreći o takozvanim Mrdićevim zakonima, on navodi da oni ne znače ništa i da duboko veruje da građani Srbije više ne veruju u ono što vlast govori i dodaje da Aleksandar Vučić pokušava da uspostavi princip: „Tukao sam vas, a sada ću da vas uhapsim i osudim zato što sam vas tukao“, a isti obrazac primenjuje i u slučaju upotrebe zvučnog topa: „Pucao sam na vas, ali ću reći da ste vi krivi, a zatim ću vas još i proganjati i osuditi.“
Aleksić naglašava da vlast mesecima tvrdi da je Jovanjica izmišljena afera, da napadaju i medije i njega, kao i da je on bio prvi koji je o toj aferi govorio javno i iznosio činjenice i dodaje da gotovo sve što je tada izneo pokazalo se kao tačno i kasnije je potvrđeno.
,,Sudski postupak u vezi sa Jovanjicom traje već skoro šest godina. Govorio sam i o informacijama da li su u ceo slučaj bili uključeni pojedinci bliski vlasti, kao i o navodima da je Predrag Koluvija kontaktirao Andreja Vučića. Te informacije mi je dao Vladimir Gajić i javno sam ih izneo i o njima postavio pitanje nadležnom tužilaštvu u Narodnoj skupštini, tražeći da se utvrdi da li su istinite. Nakon toga, on je počeo da gostuje u režimskim medijima, da napada opoziciju i brani predstavnike vlasti u drugim aferama. Istovremeno, ja sam zbog postavljanja tih pitanja dobio tužbu zbog navodne povrede časti i ugleda Andreja Vučića“, dodao je Aleksić.
On ističe da je slušajući predsednika kako tvrdi da je lagao o Jovanjici, čime obmanjuje građane, osetio obavezu da ponovo kaže istinu i dodaje da se u ovoj zemlji ništa ne dešava bez znanja i odobrenja Aleksandra Vučića, ni Ćacilend, ni Jovanjica, ni zvučni top, kao ni sva ubistva i tragedije koje su se dogodile, jer je on na čelu kriminalne organizacije koja je okupirala Srbiju.
,,Slučaj Jovanjica je jedan od retkih koji je stigao do suda. Iako se opstruiše, verujem da će na kraju svi odgovorni snositi posledice. Ovo je borba u kojoj moramo da vršimo pritisak na svakom mestu i da se kao pobunjeno društvo okupimo u snažan zajednički front. Cilj je da se na izborima, i u ovakvim nenormalnim uslovima, izborimo za slobodnu Srbiju. Ne smemo da prepustimo nijedan pedalj prostora, pa ni u Skupštini“, naveo je Aleksić.
Aleksić ocenjuje da se kreira lažna priča s ciljem da se studentski pokret predstavi kao teroristička organizacija koja sprovodi obojenu revoluciju, kao i da će se ono što se danas dešava u Srbiji verovatno jednog dana izučavati na fakultetima i dodaje da opozicija treba da nastavi saradnju, kao i da je uveren da će se ona nastaviti, a da li će to biti kroz koaliciju ili neki drugi oblik zajedničkog delovanja, manje je važno od samog cilja.
,,Zadovoljan sam što su stranke koje su bojkotovale izbore 2024. godine, što je bio jedan od najvećih problema opozicije, odlučile da ubuduće učestvuju u izbornom procesu. To je pozitivan pomak. Već godinu dana govorim da je najbolje rešenje formiranje jedne kolone i stvaranje referendumske atmosfere, kao što sam 3. februara pozvao na formiranje prelazne vlade. Grešimo što nismo seli da se dogovorimo. NPS je na sednici Glavnog odbora doneo odluku o aktivnom učešću na izborima i spremni smo na svaku vrstu dogovora i saradnje koja vodi razvlašćivanju režima i oslobođenju Srbije“, zaključio je on.



