Javno preduzeće ,,Sava centar” nije likvidirano jer izgleda da nije ni prodato, već je krišom dato u dugoročni zakup, a ugovor nikada nije objavljen u javnosti, rekao je danas na sednici Skupštine grada Beograda potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i šef odborničke grupe Miloš Pavlović.
Pavlović ističe da je JKP ,,Gradska čistoća” preduzeće koje predstavlja ,,bermudski trougao” gde nestaje sav beogradski novac i dodaje da ukoliko se pogleda program poslovanja tog preduzeća 14,1 milijarda dinara je projektovani prihod, a 13,9 milijardi dinara iznose projektovani rashodi, što znači da samo 200 miliona dinara ostaje dobiti, tačnije neto dobit prikazana u tom programu poslovanja je 1,4 milion evra.
,,Kako je moguće da firma koja ima oko 3.200 zaposlenih i monopolista je na našem tržištu i u našem gradu i ima prihod od 14,1 milijarde dinara, ostvari samo 1,4 miliona evra dobiti? Prvi razlog je jer su svi tenderi namešteni, a drugi što ta firma služi za partijsko zapošljavanje. Od 14 milijardi dinara, sedam ide na zarade, a skoro isto toliko na javne nabavke i rashode”, kazao je on.
Prema njegovim rečima, zato nema metroa, fabrike za preradu otpadnih voda, škola i vrtića i izgradnje svega što je građanima Beograda potrebno, a mnogi od njih kažu da trpe mobing od strane direktora Marka Popadića i moraju da idu u ,,Ćacilend“ svako veče, a ko neće odbije mu se 20 ili 30 posto od plate.
,,Kada je u pitanju SC Novi Beograd, on kaže da je gradska vlast predvidela povećanje kapitala, ali da se u stvari daje pozajmica sa obrazloženjem tekuće likvidnosti jer nema novca, čime se vrši krivično delo. Pozajmicu koju ste prikazali kao povećanje kapitala odmah ćete potrošiti zbog tekuće likvidnosti. Faktički smanjujete kapital, vršite povredu Zakona o privrednim društvima i bez zaštite poverilaca smanjujete taj kapital”, objasnio je Pavlović i pozvao poverioce tog centra da podnesu krivičnu prijavu protiv onih koji glasaju za pomenutu odluku i onih koji su je priredili, posebno protiv direktora.
On naglašava da u odluci o naplati komunalnih usluga ne postoji usluga unapređenje svojstva zgrade ili dela zgrade i poziva gradonačelnika Šapića da izađe u javnost i kaže da li JKP ,,Infostan” uvodi neku novu uslugu koja se podmeće građanima i šta je sa milionskim informativnim tablama za prevoz koje su na svakoj stanici u Beogradu, a nijedna ne radi.



