Pavlović: Podnećemo zahtev za razrešenje Luke Petrovića, nadležni da urade svoj posao

Narodni pokret Srbije osuđuje napad na predsednika parlamentarne stranke i opozicionog poslanika i zahtevamo od nadležnih državnih organa i institucija da urade svoj posao i pokrenu postupak protiv vinovnika ovog incidenta, rekao je danas potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i šef odborničke grupe u Skupštini grada Beograda Miloš Pavlović.

Nakon incidenta koji se desio u toku noći kada je grupa koju je predvodio gradski sekretar za investicije Luka Petrović napala Dragana Đilasa i članove Stranke slobode i pravde, jer su im se obratili dok su lepili pogrdne plakate protiv opozicionara, Pavlović ističe da će u toku današnjeg dana, a najkasnije sutra, biti podnet zahtev za njegovo razrešenje ili podnošenje ostavke.

,,Luka Petrović je osoba koja je zajedno sa braćom Vučić osnovala Srpsku naprednu stranku. Uvek se bavio beogradskom organizacijom i uz podršku Andreja Vučića upravlja Beogradom, dok Aleksandar Šapić upravlja samo gradskim javnim prevozom i Sekretarijatom za saobraćaj. O svemu ovome sam već govorio na konferenciji za novinare koju sam organizovao u septembru ispred Skupštine grada”, podsetio je on.

Pavlović ističe da svi gradski sekretari i sva javna preduzeća imaju obavezu da sa Petrovićem dogovaraju budžet i planove, kao i da on u istrazi treba da odgovori zašto je baš on koji je na tako visokoj poziciji lepio plakate.