Jedini način da se izađe iz krize u kojoj se Beograd nalazi je raspisivanje vanrednih gradskih izbora, rekao je danas potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i šef odborničke grupe Miloš Pavlović na konferenciji za medije u Skupštini grada Beograda.
On ističe da će na dnevnom redu današnje sednice Skupštine grada Beograda biti tačke od vitalnog značaja za normalno funkcionisanje glavnog grada, koji već više od 10 godina ne funkcioniše normalno i dodaje da su Srpska napredna stranka i Socijalistička partija Srbije izgubile legitimitet za upravljanje gradskom upravom.
,,Ne zahtevamo ni ostavku ni razrešenje Aleksandra Šapića, kao ni personalne promene koje bi bile nastavak politike uništavanja glavnog grada, već zahtevamo nove beogradske izbore, zbog čega naša odbornička grupa neće glasati za dnevni red koji predstavlja kontinuitet politike ponižavanja i pljačkanja Beograđana i devastiranja Beograda koje traje od 2014. godine i famoznog projekta Beograd na vodi, preko prodaje gradske imovine pa sve do nezakonitog poklanjanja zgrade Generalštaba i projekta EKSPO”, kazao je on.
Pavlović naglašava da je vlast čiji predstavnici zlostavljaju i prete silovanjem studentkinji Nikolini Sinđelić u zgradi Vlade Srbije, koja u lancima studenta Bogdana Jovičića dovodi na očevu sahranu, studenta Luku Mihajlovića drži vezanog za bolnički krevet, čiji predstavnici prete smrću studentu Pavlu Cicvariću i koja na ulicama Srbije ima pola miliona nezadovoljnih građana, izgubila legitimitet.
,,Lažu nas da će izgraditi metro, kanalizaciju na levoj obali Dunava, lažu nas da će napraviti fabriku za preradu otpadnih voda, vrtiće, škole i domove zdravlja. Umorni smo od laži. U poslednjih 10 godina nema kapitalnih investicija u javnom interesu. Takođe, Beograd je među najzagađenijim gradovima u Evropi, a 40 posto stanovništva i dalje nema kanalizacionu mrežu i uredno vodosnabdevanje. Ne znamo gde su autobuska i železnička stanica i samo cvetaju kriminal i korupcija”, dodao je Pavlović.
Prema njegovim rečima, drugi razlog za raspisivanje izbora je to što Aleksandar Šapić samo formalno obavlja funkciju gradonačelnika i očigledno je da postoji sukob između njega i SNS, a cena tog sukoba je previsoka za budžet grada, Beograd i Beograđane.
,,SNS je odbila predlog Šapića za podizanje spomenika Dragoljubu Mihailoviću. Poništeni su mu tenderi za nabavku 300 novih autobusa i izgradnju stanične zgrade glavne autobuske stanice. Takođe, sam je organizovao obeležavanje godišnjice Oluje. Kada na sve to dodamo zahtev za njegovo razrešenje od strane DRI, možemo da zaključimo da SNS više ne podržava Šapića na mestu gradonačelnika, ali ga ne smenjuju da ne bi platili previsoku političku cenu. Gradonačelnik Beograda koga ne podržava ni stranka čiji je član, kao ni sugrađani, ne može da obavlja tu funkciju”, zaključio je Pavlović.



