Павловић: Градоначелник кога не подржавају ни сопствена странка ни суграђани не може да обавља ту функцију, решење су избори

Једини начин да се изађе из кризе у којој се Београд налази је расписивање ванредних градских избора, рекао је данас потпредседник Народног покрета Србије (НПС) и шеф одборничке групе Милош Павловић на конференцији за медије у Скупштини града Београда.

Он истиче да ће на дневном реду данашње седнице Скупштине града Београда бити тачке од виталног значаја за нормално функционисање главног града, који већ више од 10 година не функционише нормално и додаје да су Српска напредна странка и Социјалистичка партија Србије изгубиле легитимитет за управљање градском управом.

,,Не захтевамо ни оставку ни разрешење Александра Шапића, као ни персоналне промене које би биле наставак политике уништавања главног града, већ захтевамо нове београдске изборе, због чега наша одборничка група неће гласати за дневни ред који представља континуитет политике понижавања и пљачкања Београђана и девастирања Београда које траје од 2014. године и фамозног пројекта Београд на води, преко продаје градске имовине па све до незаконитог поклањања зграде Генералштаба и пројекта ЕКСПО”, казао је он.

Павловић наглашава да је власт чији представници злостављају и прете силовањем студенткињи Николини Синђелић у згради Владе Србије, која у ланцима студента Богдана Јовичића доводи на очеву сахрану, студента Луку Михајловића држи везаног за болнички кревет, чији представници прете смрћу студенту Павлу Цицварићу и која на улицама Србије има пола милиона незадовољних грађана, изгубила легитимитет.  

,,Лажу нас да ће изградити метро, канализацију на левој обали Дунава, лажу нас да ће направити фабрику за прераду отпадних вода, вртиће, школе и домове здравља. Уморни смо од лажи. У последњих 10 година нема капиталних инвестиција у јавном интересу. Такође, Београд је међу најзагађенијим градовима у Европи, а 40 посто становништва и даље нема канализациону мрежу и уредно водоснабдевање. Не знамо где су аутобуска и железничка станица и само цветају криминал и корупција”, додао је Павловић.

Према његовим речима, други разлог за расписивање избора је то што Александар Шапић само формално обавља функцију градоначелника и очигледно је да постоји сукоб између њега и СНС, а цена тог сукоба је превисока за буџет града, Београд и Београђане.

,,СНС је одбила предлог Шапића за подизање споменика Драгољубу Михаиловићу. Поништени су му тендери за набавку 300 нових аутобуса и изградњу станичне зграде главне аутобуске станице. Такође, сам је организовао обележавање годишњице Олује. Када на све то додамо захтев за његово разрешење од стране ДРИ, можемо да закључимо да СНС више не подржава Шапића на месту градоначелника, али га не смењују да не би платили превисоку политичку цену. Градоначелник Београда кога не подржава ни странка чији је члан, као ни суграђани, не може да обавља ту функцију”, закључио је Павловић.