Narodni pokret Srbije najoštrije se protivi predlogu novog nacrta Zakona o dobrobiti životinja, o kome smo već javno govorili i koji, uprkos svom nazivu, predstavlja direktnu legalizaciju surovog i nehumanog odnosa prema životinjama, uključujući njihovo monstruozno ubijanje, rekla je danas predsednica Resornog odbora za poljoprivredu Narodnog pokreta Srbije i diplomirani inženjer poljoprivrede Katarina Jelisavčić.
,,U ime svih onih koji nemaju glas, pozivamo nadležne institucije, a posebno Ministarstvo poljoprivrede, da odmah povuku sporni nacrt i otvore širok dijalog sa strukom, civilnim sektorom i građanima koji ne pristaju na nasilje nad živim bićima. Zakon koji treba da štiti, ne sme da ubija”, kazala je ona.
Jelisavčić, zajedno sa brojnim udruženjima za zaštitu životinja, poziva sve savesne građane da se pridruže mirnom protestu 13. septembra ispred Ministarstva poljoprivrede, kako bismo jasno i odlučno pokazali da ne pristajemo na institucionalizovano nasilje i dodaje da ovaj nacrt zakona ne predstavlja ni civilizacijski, ni etički, ni evropski iskorak, već sramotu.
,,Narodni pokret Srbije zahteva: hitno povlačenje spornog nacrta zakona, formiranje stručne i nezavisne radne grupe i uključivanje organizacija civilnog društva i javnosti u proces izrade novog zakona. Mi govorimo za životinje koje ne mogu da govore i ne pristajemo na tišinu. U ime humanosti, zakonitosti i budućnosti naše zemlje, zahtevamo da ovaj nacrt bude povučen bez odlaganja”, zaključila je ona.



