Predsednik Srbije ne sme da raspiše izbore i što ih duže bude odlagao građani će biti u većem problemu i zato moramo svakodnevno da vršimo pritisak i borimo se za narod koji više neće da trpi politku SNS koja je zatrovala našu zemlju, rekao je potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Uroš Đokić.
Govoreći o lokalnim izborima u Negotinu i Mionici koji nas očekuju na jesen, Đokić ističe da su to mesta u koja gleda cela Srbija i dodaje da veruje da će se kampanja bazirati na približavanju stava građana celokupnoj srpskoj javnosti da Aleksandar Vučić i Srpska napredna stranka više nemaju podršku naroda.
,,Njima se desio narod. Narod, koji jasno i nedvosmisleno govori da ne želi više da trpi tiraniju SNS, niko nije izbegao do sada. Na nama, kao političkim akterima, jeste da nađemo način da sve sfere pobunjenog stanovništva, prvenstveno u Mionici i Negotinu, pronađu rešenje koje smatraju najboljim da razvlaste SNS i počnu da žive kao normalni ljudi”, kazao je on.
Đokić naglašava da je uveren da će izborni tok oslikavati stanje stvari u celoj zemlji i dodaje da su se okolnosti promenile, kao i da je sada pritisak na SNS koja više nema podršku naroda i mora da pokaže da narod besmisleno protestuje, da ljudi nisu u pravu što su nezadovoljni i da da pokušaju da svojim biračima objasne da nisu toliko loša opcija.
,,Uveren sam da će u Negotinu pokušati potpunu zloupotrebu, prvenstveno državnih resursa, kako bi pokušali da iskrive volju birača, kao što se i događa sve vreme i podseća na Kosjerić gde je SNS imao više od 70 posto glasova, a sada kradu i po 50 glasova ne bi li pokušali da održe privid svoje vlasti, koja će se sigurno konačno srušiti na prvim sledećim parlamentarnim izborima.
On objašnjava da je suština bavljenja politikom u okviru jedne političke organizacije predstavljati građane i biti njihov glas u institucijama u koje vas delegiraju i dodaje da su građani Negotina pre četiri godine jednoj opozicionoj stranci dali poverenje od 13 posto da ih predstavlja u lokalnom parlamentu.
,,Ti ljudi su danas članovi NPS i zaista rade svoj posao punim srcem. Mi smo stalno u Negotinu i razgovaramo sa ljudima, ali imamo princip da se centrala ne meša u lokalne odluke. Naš odbor iz Negotina treba da reši šta je za taj grad najprimerenije. U Kosjeriću je to bila jedna lista, u Zaječaru više njih. Rezultat u Kosjeriću je nominalno bio bolji, a u Zaječaru je sud poništio odluku o dodeljivanju mandata. SNS sada ne poštuje odluku suda i gazi po volji birača”, dodao je Đokić.
Prema njegovim rečima, razgovori u vezi Negotina su intenzivni i u toku i očekuje se već u narednih desetak dana neka vrsta dogovora svih političkih činilaca sa teritorije tog grada o tome šta oni misle kako treba da se nastupi na predstojećim izborima i dodaje da je na političkim akterima da to podrže i učine sve što je moguće da se građani Negotina i Mionice izbore za svoju slobodu.
,,Nažalost, živimo u zemlji u kojoj pravna pravila obavezuju nas, obične građane, ali ne i povlašćenu elitu SNS. Njihovi predstavnici su prvi koji krše zakon i donose propise u parlamentu samo da bi ono što rade zvučalo kao zakon. Uveren sam da će izbori u Negotinu i Mionici biti održani do isteka zakonskog roka, ali me ne bi čudilo da vlast pokuša da napravi neku drugu `gimnastiku` ako budu smatrali da im to odgovara”, zaključio je Đokić.



