Aleksić u Južnobanatskom okrugu: Ključ svega je jedinstvo, a nas je ipak više nego njih

U Srbiji mora da se promeni sistem iz korena tako što ćemo svi stati u jedinstveni front, bez podela, i opozicione političke stranke i studenti i pobunjeni građani i srušiti ovaj režim čak i na nepoštenim izborima, rekao je danas predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Miroslav Aleksić u Pančevu u okviru velike terenske kampanje Narodnog pokreta Srbije.  

Aleksić je zajedno sa potpredsednicima NPS Borislavom Novakovićem, Milošem Pavlovićem i Ivanom Rokvić, kao i predsednicom Resornog odbora za poljoprivredu Katarinom Jelisavčić i pokrajinskom poslanicom Milicom Tomić obišao i Kovačicu, Vršac i okolna mesta.

,,Obilazimo celu Srbiju i razgovaramo sa građanima kako da promenimo ovu vlast i to me najveći broj ljudi pita. Niko od nas taj problem ne može sam da reši, već moramo svi zajedno. Svuda čujemo istu stvar – da sistem ne funkcioniše, da institucije ne rade svoj posao, da nema vladavine prava i zakona i da se živi teško”, kazao je on.

Oni su obišli i naselje Misa u Pančevu gde vlast planira da kompletan železnički teretni saobraćaj usmeri kroz to naselje i da vagoni tuda prevoze opasne materije i kiseline, iako je u blizini škola, a gradi se i vrtić.

,,Lokalna vlast mora da se pobuni protiv toga. Građani ne smeju da strepe da se dogodi akcident kao u Pirotu ili svako malo širom Srbije. Saobraćajni koridor mora da prevozi putnike, a teretni da ide van naselja. Ne sme niko da dovodi u opasnost zdravlje i živote građana. Ko to normalan radi?”, upitao je Aleksić.

Aleksić ističe da Srbija više nema vremena za čekanje, ali da vlast, koja više nema većinu, ne sme da raspiše vanredne parlamentarne izbore, ali i da kad god budu raspisani SNS će doživeti politički poraz i otići u političku istoriju, a onda sledi svođenje računa.

,,Naši građani plaćaju da se od njih skriva istina. Plaćamo pretplatu za RTS da se od nas krije istina, ali to rade i drugi mediji sa nacionalnim frekvencijama koji koriste javno dobro. Postoje zakoni koji bi trebali da služe tome da građani budu blagovremeno i istinito informisani o dešavanjima u državi, ali ovde je sve obrnuto. Trovačnice, poput Pinka, Hepija i Informera manipulišu građanima Srbije. Kada bi svi građani znali istinu, SNS ne bi bila na vlasti nijedan dan”, dodao je on.

On pita zašto, ako neko ima rezultate u vođenju države, mora da krije istinu od građana, zašto se boji da se suoči sa ljudima iz opozicije na RTS, zašto krade izbore i krije birački spisak i zašto pritiska ljude iz javnog sektora da moraju da glasaju za njih inače će ostati bez posla.

,,Svi znamo da kriminalno – mafijaški režim upravlja Srbijom. Svi vide kako se danas živi i svako ko želi da bude informisan čuje da je Srbija zadužena 42 milijarde evra, a kada je SNS došla na vlast javni dug je iznosio 15 milijardi evra. Studenti su uradili veliku stvar. Probudili su Srbiju i podigli ljude u selima i one koji su bili po strani i govorili da ih politika ne zanima”, dodao je on.

Aleksić naglašava da nas nebavljenje politikom košta života, kao i da je zbog politike poginulo 16 ljudi u Novom Sadu, među kojima su bila i deca, dok su čekali voz i podseća na helikoptersku nesreću i rudnik Soko, kao i da je pitanje trenutka kada će se neko od nas naći pod nekom nadstrešnicom ili na EKSPO koji se gradi bez dozvola i procedura.

,,NPS se zalaže za za privođenje pravdi svih onih koji su 13 godina pljačkali ovaj narod. Moraće da odgovaraju i da im bude zaplenjena imovina. To neće biti revanšizam. Mora da se sprovede lustracija koja podrazumeva da niko ne može proći nekažnjeno ako je pravio štetu državi i narodu. Takođe, mora da se promeni izborni zakon i da se konačno stvore uslovi da vlast bude smenjiva i da oni koji se kandiduju za poslanike i odbornike odgovaraju građanima koji za njih glasaju imenom i prezimenom. Mora se oduzeti moć liderima političkih stranaka”, naveo je on.

Prema njegovim rečima, suština je da vlast može da se smeni, da se mediji oslobode i da se ljudi takmiče programima, ideologijama i kvalitetnim ljudima kakvi postoje u Srbiji ali nemaju priliku da se iskažu jer Srbijom upravljaju najgori koji žive svoje snove u bogatstvu i raskoši bez odgovornosti i misle da će se izvući.

,,Borimo se na svakom mestu i razgovaramo sa ljudima jer moramo spasiti Srbiju iz ruku uzurpatora. Nas je više nego njih i Srbija ne pripada njima, već svima nama i zato moramo da pokažemo kičmu, a ne strah”, rekao je Aleksić.

Član Gradskog odbora NPS Pančevo Dejan Panić objašnjava da je planirano da se železnička obilaznica oko Beograda spaja na postojeći industrijski kolosek rafinerijske pruge koji nije u vlasništvu firme ,,Infrastruktura železnice Srbije” i u tom slučaju bi došlo do toga da rafinerijska pruga postane međunarodna teretna pruga i gradile bi se dve deonice koje bi u potpunosti zatvorile život građanima naselja Mladost.

,,Posebno je simptomatično što se planira povećanje obima transporta tereta, pre svega opasnih materija. Svedoci smo da svakoga meseca isklizne poneki voz sa opasnim materijama jer su pruge u lošem stanju i ne održavaju se kako treba. Građani Pančeva su u strahu da može doći do ekološkog akcidenta. Zalažemo se da se planska dokumentacija izmeni jer je tendencija svuda u svetu da se transport tereta, posebno opasnih materija, izmešta van gradskog jezgra i da trasa buduće železničke obilaznice obilazi Pančevo i prati trasu drumske obilaznice”, kazao je on.

Novaković ističe da je u Kovačici osetio ogroman ponos jer u toj sredini skladno žive Slovaci, Rumuni, Mađari i Srbi, ali i tugu zbog sve većeg odlaska ljudi trbuhom za kruhom i dodaje da u Srbiji trenutno ima 48 milijardera, dok je 50 posto stanovnika na ivici siromaštva i ujutru kada ustanu ne znaju da li da odu pred kontejner ili prodavnicu.

,,Ostajte ovde, ovo je vaša zemlja. Neka oni odu, a mi koji se borimo za pravdu ćemo ostati. Posle Vučića očekuje nas novi početak koji mora imati dva principa: solidarnost i odgovornost. Mi smo već pobedili. On nema već sada većinu, ali moramo da ohrabrimo ćutljivu većinu da postane glasna, a onda i borbena većina. Kada stanu u isti front sa nama on pada jer kada svi zajedno sklopite šaku i udarite SNS u čelo oni padaju i to će se dogoditi Aleksandru Vučiću”, zaključio je Novaković.

Tokom obilaska Južnobanatskog okruga, Aleksić i potpredsednici NPS razgovarali su sa građanima o brojnim problemima, a posetili su i fudbalski klub Proleter iz Banatskog Karlovca čija je infrastruktura u katastrofalnom stanju, kao i osnovnu školu ,,Dušan Jerković” koja se obrušava sa svih strana, a deca pohađaju nastavu u prostorijama sa pločama od azbesta.