Институционално насиље које се спроводи пуних 13 година у Србији настављено је данас на седници Скупштине Србије, а Ана Брнабић је најодговорнија за то што се десило у парламенту, као и власт Александра Вучића, рекао је данас председник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Мирослав Алексић на конференцији за медије у Скупштини Србије.
,,Власт 13 година спроводи насиље и терорише грађане Србије и ово што се данас догодило у парламенту последица је тога и најбоље одражава какво је стање у држави. Цео свет данас говори о протестима широм Србије који су никад већи, о побуњеним грађанима, али и о овоме што се данас догодило у парламенту”, казао је он.
Алексић наглашава да је Ана Брнабић дозволила да се данашња седница одржи без услова за рад, иако је дужна да их обезбеди, прво тиме што је брутално спровела институционално насиље, дозволила да се говори о законима и задужењима које је предложила непостојећа Влада, одбила да уважи предлог опозиције и на силу је наставила да одржава седницу по налогу шефа и да непостојећој Влади дозвољава да се представља као орган који брине о грађанима Србије, а све у сврху пропаганде и маркетинга како би рекли да их нико неће зауставити.
,,Нажалост, у данашњем хаосу, повређене су наше две колегинице, јер Ана Брнабић није прекинула седницу. Једну од њих је погодио посланик СНС Жика Гојковић. Иако је хаос на седници, њој то ништа не значи, битан јој је маркетинг и лажи да неко жели некакву револуцију, а она је најодговорнија за стање у овом дому и ући ће у историју као неко за време чијег су се мандата овакве ствари дешавале. Својевремено смо мислили да нема горег председника Скупштине Србије од Маје Гојковић, после ње Владимира Орлића, али Брнабић је ставила тачку на институцију парламентарног живота у Србији”, истакао је он.
Алексић подсећа да је на почетку седнице констатована оставка Милоша Вучевића и Владе Србије, на шта су се, пре 35 дана обавезали сам Вучевић и Александар Вучић и додаје да је Пословником о раду Народне скупштине јасно дефинисано да се у том случају поступа без расправе и гласања, што је опозиција и учинила.
,,Предлог опозиционих странака је био да се на дневни ред стави само тачка Закона о високом образовању која води ка испуњењу четвртог студентског захтева, а да све друге не буду на данашњем дневном реду седнице. То би у овој ситуацији било нормално, јер једина тачка која има легитимитет јесте управо та. Власт се грчевито држи за фотеље, док се грађани на улицама боре за нормалан живот, слободу, правду, институције, владавину права, одговорност и државу коју су они отели, а то се видело и данас”, закључио је он.