НПС Трговиште: Начелник Штаба за ванредне ситуације ухваћен са нелегалним прикључком за воду

Из Народног покрета Србије Трговиште саопштено је да је након седнице Штаба за ванредне ситуације, на којој је донет низ рестриктивних мера о водоснабдевању, одборничка група За нашу Пчињу – Народног Покрета Србије добила информације од мештана која се тичу нелегалних прикључка за воду.

Према њиховим наводима, начелник Штаба за ванредне ситуације годинама уназад користи нелегалан прикључак за воду како би заливао своју башту. Да бисмо се уверили у ове тврдње, изашли смо на терен.

Уочили смо црева за наводњавање из којих је непрестано текла вода. С обзиром на то да немамо овлашћења за улазак у приватне поседе, сачинили смо снимак са улице на којем се јасно види како се башта начелника Штаба за ванредне ситуације наводњава. Такође на истој парцели налазе се стабла ораха који су затворили саму улици и угрожавају безбедност саобраћаја и људи. 

Понашање одговорних из Штаба за ванредне ситуације у Трговишту је крајње лицемерно. Док грађани кубуре са водоснабдевањем и трпе рестриктивне мере које је Штаб донео на последњој седници, начелник Штаба за ванредне ситуације, према информацијама које су нам пренели мештани, ухваћен је у крађи воде. Реч је о нелегалном прикључку без водомера, а открио га је комунални инспектор који је данас био на терену, вероватно по пријави.

Мере изречене на седници Штаба су, можда, са једне стране неопходне како би се регулисало водоснабдевање. Међутим, у ситуацији где начелник Штаба у својој башти има нелегалан прикључак, овакво понашање СНС власти у Трговишту је потпуно лицемерно. Вода је први и основни елемент за здравље, хигијену и живот сваког човека и стога би требало да је чувамо и водимо рачуна о њој.

Међутим, доласком СНС на власт, не само да имамо проблем са водоснабдевањем упркос новоизграђеној црпној станици у Доњој Трници, која још увек нема употребну дозволу, него су нам и речна корита празна. Разлог томе је што је сва вода скупљена у цевима за мини хидроелектране (МХЕ). У донетој Одлуци нигде не стоји да је свим МХЕ наложено да у периоду великих врућина и суша не смеју да раде и девастирају корито реке Пчиње.  

Господо из СНС, прво би требало да кренете са мерама рестрикције и ,,чишћења” у сопственим редовима. Мештани Трговишта нису заслужили овакво бахато понашање овог и многих других функционера.

Као одборничка група За нашу Пчињу у Скупштини општине Трговиште, тражимо хитну смену начелника Штаба за ванредне ситуације, као и свих функционера који се овако бахато понашају. Очекујемо хитну седницу Штаба на којој ће бити изречена прописана новчана казна у износу од 50.000 динара, али и моментална смена вишегодишњег начелника Штаба за ванредне ситуације.

Марко Крстић

Повереник Народног Покрета Србије у Трговишту

Шеф одборничке групе ЗА НАШУ ПЧИЊУ