Iz Narodnog pokreta Srbije Kragujevac saopšteno je da građani ne treba da plaćaju ceh zbog nečije loše poslovne politike obzirom na to da je najavljeno povećanje cene grejanja od prvog oktobra za 15,6 posto.
Rastuća inflacija u Srbiji već je prilično istanjila novčanike Kragujevčana, tako da bi uvećanje cene grejanja, uz ranija poskupljenja komunalnih usluga i cene vode, kao i povećanja poreza na imovinu, predstavljalo dodatni udar na standard građana.
Kako se navodi u saopštenju, za gradsku vlast je najlakše da pribegne politici konstantnog podizanja cena komunalnih usluga, umesto da na valjan i domaćinski način upravlja gradom, a nisu sposobni da obezbede ni besplatne udžbenike za školarce i da završe neke osnovne infrastrukturne projekte, poput zgrade stare tržnice.
Ipak, i te kako znaju da manjak stručnosti, kompetentnosti i pravljenje gubitaka u upravljanju gradskim preduzećima nadomeste podizanjem cena usluga, a nedavno je gradonačelnik Dašić izjavio da je za njega „Kragujevac kao bombona“.
Za većinu Kragujevčana koje učestala povećanja cena dodatno osiromašuju, dok gledaju kako grad propada, utisak svakako nije isti kao gradonačelnikov.



