Из Народног покрета Србије Бор саопштено је да ће буџет града након другог ребаланса, који је на дневном реду седнице Скупштине града Бора бити већи од 11 милијарди динара и више од четири пута од буџета суседног и већег града Зајечара.
Скоро 30 посто буџета иде на субвенције, највише Топлани, за коју је у последње две године издвојено око пет милијарди динара, док се ребалансом буџета за то предузеће предвиђа преко 2,5 милијарди динара, а власт увек истиче да ће се ова средства користити за исплате дуговања за енергенте из претходног периода.
Како се додаје у априлу ове године одборници власти су изгласали повећање цене грејања за 30 посто и данас Бор, и поред огромних субвенција, има скупље грејање од многих градова и општина, што значи да грађани плаћају јавашлук и сумњиве радње.
Из НПС Бор више пута је указивано да се буџетска средства у једном делу неадекватно троше и то без ваљаног надзора над изведеним радовима, као што је поплочавање које је годинама неквалитетно, асфалтира се без приоритета, радови на замени дела топловодне инсталације трајали су месецима, а грејна сезона је почела са пуно проблема.
Заслугом ове власти Бор има најгоре путеве у региону, јавни сектор је на климавим ногама, има и проблематичну топловодну и канализациону мрежу и нејасан, магловит план развоја, а многа обећања локалне власти су мртво слово на папиру.
Пројекат нове болнице обавијен је напредњачком маглом још од 2022. Године, а обећања о убрзаном стављању у функцију ,,Капије Бора” никако да се остваре па се поставља питање да ли је можда проблем у томе што тај објекат тоне, како је на једној седници Скупштине града Бора изјавио заменик градоначелника, Миливоје Јаношевић.
Затворени базени Спортског центра прошле зиме нису радили због проблема са прокишњавањем крова, а базени на отвореном овог лета били су затворени због помпезно најављене изградње аква парка, која је још на почетку и коју плаћају Борани и они ће га за скупе паре и одржавати.
Ова власт за све ове године, и поред великих средстава у буџету, мало тога је урадила од обећаних капиталних инвестиција, али су зато испуњена обећање о рушењу стадиона ,,Рудара“ и продаја странцима пет хектара најатрактивнијег земљишта у граду зарад отварања шопинг центра, чија изградња није ни почела, као ни изградња пре две године обећаног Спортског центра у насељу ,,Металург”.
Одавно обећано европско стрелиште је на чекању, омладинско насеље Савача је заборављено и тотално скрајнуто иако је комплетно реконструисано пре неку годину, путеви су уништени, аеродром, железничка станица, ски стаза на Црном врху, тек, не тако давно, реновирани дворац кнеза Александра Карађорђевића у Брестовачкој бањи, а да не говоримо о напуштеном граду на Црном врху који годинама стоји и усправно пропада.
Из НПС Бор питају шта је са Борским језером, како ће изгледати планина Црни врх за годину, две и додају да су само ветро и соларне електране, уз руднике, приоритет ове власти, која организује разговоре са грађанима по месним заједницама о буџету за 2025. годину на начин да то претвара у фарсу, јер управо тако желе да поделе своју неспособност и одговорност са грађанима.
Како се истиче, очигледан је страх од незгодних питања, посебно оних о трошењу буџетских средстава и квалитету прескупо плаћених разноразних, највише комуналних радова, па се долази до закључка да је једини спас за Бор промена власти, што је и властртодршцима јасно, па срљају у доношењу често чудних и незконитих одлука.