Председник Србије не сме да распише изборе и што их дуже буде одлагао грађани ће бити у већем проблему и зато морамо свакодневно да вршимо притисак и боримо се за народ који више неће да трпи политку СНС која је затровала нашу земљу, рекао је потпредседник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Урош Ђокић.
Говорећи о локалним изборима у Неготину и Мионици који нас очекују на јесен, Ђокић истиче да су то места у која гледа цела Србија и додаје да верује да ће се кампања базирати на приближавању става грађана целокупној српској јавности да Александар Вучић и Српска напредна странка више немају подршку народа.
,,Њима се десио народ. Народ, који јасно и недвосмислено говори да не жели више да трпи тиранију СНС, нико није избегао до сада. На нама, као политичким актерима, јесте да нађемо начин да све сфере побуњеног становништва, првенствено у Мионици и Неготину, пронађу решење које сматрају најбољим да развласте СНС и почну да живе као нормални људи”, казао је он.
Ђокић наглашава да је уверен да ће изборни ток осликавати стање ствари у целој земљи и додаје да су се околности промениле, као и да је сада притисак на СНС која више нема подршку народа и мора да покаже да народ бесмислено протестује, да људи нису у праву што су незадовољни и да да покушају да својим бирачима објасне да нису толико лоша опција.
,,Уверен сам да ће у Неготину покушати потпуну злоупотребу, првенствено државних ресурса, како би покушали да искриве вољу бирача, као што се и догађа све време и подсећа на Косјерић где је СНС имао више од 70 посто гласова, а сада краду и по 50 гласова не би ли покушали да одрже привид своје власти, која ће се сигурно коначно срушити на првим следећим парламентарним изборима.
Он објашњава да је суштина бављења политиком у оквиру једне политичке организације представљати грађане и бити њихов глас у институцијама у које вас делегирају и додаје да су грађани Неготина пре четири године једној опозиционој странци дали поверење од 13 посто да их представља у локалном парламенту.
,,Ти људи су данас чланови НПС и заиста раде свој посао пуним срцем. Ми смо стално у Неготину и разговарамо са људима, али имамо принцип да се централа не меша у локалне одлуке. Наш одбор из Неготина треба да реши шта је за тај град најпримереније. У Косјерићу је то била једна листа, у Зајечару више њих. Резултат у Косјерићу је номинално био бољи, а у Зајечару је суд поништио одлуку о додељивању мандата. СНС сада не поштује одлуку суда и гази по вољи бирача”, додао је Ђокић.
Према његовим речима, разговори у вези Неготина су интензивни и у току и очекује се већ у наредних десетак дана нека врста договора свих политичких чинилаца са територије тог града о томе шта они мисле како треба да се наступи на предстојећим изборима и додаје да је на политичким актерима да то подрже и учине све што је могуће да се грађани Неготина и Мионице изборе за своју слободу.
,,Нажалост, живимо у земљи у којој правна правила обавезују нас, обичне грађане, али не и повлашћену елиту СНС. Њихови представници су први који крше закон и доносе прописе у парламенту само да би оно што раде звучало као закон. Уверен сам да ће избори у Неготину и Мионици бити одржани до истека законског рока, али ме не би чудило да власт покуша да направи неку другу `гимнастику` ако буду сматрали да им то одговара”, закључио је Ђокић.



