Народни покрет Србије најоштрије осуђује напад каменицама на страначке просторије у Новом Саду који се догодио у току ноћи и захтевамо да надлежни што пре открију ко стоји иза овог вандалског чина.
Месецима уназад сведоци смо хушкачке кампање која се спроводи кроз медије са националном фреквенцијом које контролише Српска напредна странка и која је усмерена на њихове политичке опоненте и неистомишљенике.
Подсећамо да је недавно председник Србије Александар Вучић дао зелено светло за насиље када је изјавио како Српска напредна странка има капацитет да у року од сат времена организује нападе на куће и просторије политичких противника.
Након оваквих изјава из врха власти, која уз помоћ таблоида који су под њеном контролом генерише насиље и поделе у друштву и свакодневно доводи у заблуду грађане Србије, са разлогом смо забринути, али поручујемо да нас нисте уплашили и да нас каменице неће зауставити у борби за нормалну и уређену Србију у којој институције раде свој посао и поштују се закони и владавина права.
Нападима, репресијом и привођењем свакога ко се усуди да подигне глас и мисли другачије, чему сведочимо скоро свакога дана, режим неће уплашити више никога јер су се Србија и њени грађани пробудили и свакога дана поручују да им је доста.
Напади и насиље било које врсте не смеју уступити место толеранцији, дијалогу и правим вредностима за које се наша странка залаже и на које смо поносни и зато још једном апелујемо на надлежне да почну да раде свој посао и спрече да се овакви инциденти понављају у будућности.






