Novaković u Skupštini: Nema dobrog rešenja za NIS, očekuju nas teški dani

Potpuno je jasno da za Naftnu industriju Srbije (NIS) postoji samo loše, poražavajuće i katastrofalno rešenje i da nas očekuju nestašice i problemi u narednom periodu, rekao je danas potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Borislav Novaković na sednici Skupštine Srbije.

,,Šta se dešava sa NIS koji je jedan od najvažnijih i najizdašniji punilac budžeta? Od toga kako će se rasplesti priča oko NIS zavisi i budžet i da li ćemo već u januaru, februaru imati rebalans, jer je jasno da je loše programiran i da planirani prihodi od NIS neće biti realizovani. Hvalite se investicijama, a sve najveće se rade mimo zakona – Beograd na vodi, EKSPO, Generalštab, svuda je reč o leks specijalisu i svuda ste suspendovali zakone”, kazao je on.

Kada su u pitanju subvencije, on je naveo dva primera iz Novog Sada za koje kaže da su najnakaradniji i odnose se na nemačku IT firmu `Kontinental` koja je budžetska sredstva dobijena iz Srbije koristila kroz skautiranje i pravljenje stipendija za najbolje studente Fakulteta tehničkih nauka i IT stručnjake, uzimajući ispred nosa novac našem sektoru.

,,Finansiramo nemačku firmu da bi nam činila konkurenciju. Isto to ste uradili kada je u pitanju švajcarska firma `Beri Kalebo`, konditorska industrija, fabrika čokolade. Švajcarska koja je kao i Nemačka izuzetno ekonomski moćna dolazi u Srbiju i po jednom radnom mestu dobija 120.000 evra. Mi ovako siromašni, sa oskudicom u svakom pogledu, sebi dozvoljavamo da dve moćne države i njihove firme privlačimo na račun malog budžeta, a naše firme ne finansiramo, kao da nemamo konditorsku industriju. Zašto ne podstičete domaću privredu?”, dodao je on.

Novaković je Ani Brnabić kao predsednici parlamenta koja je dužna da štiti integritet kako tog tela, tako i svakog poslanika ponaosob, kazao da se juče ispred Skupštine Srbije dogodila strašna scena koju, u najmanju ruku treba da prokomentariše i iznese svoj stav i obrazloženje.

,,Naše koleginice su najgrublje napadane, vulgarno i primitivno. Zasipane su psovkama, pokazivan im je srednji prst i psovana majka od strane 20 huligana. Zašto nemamo kapacitet da zaštitimo svakog poslanika? To više ne sme da se dogodi. Prostor ispred parlamenta pripada svim građanima i gostima Beograda. Nije i ne može biti nikakav zabran i njime ne može da upravlja nekakva ilegalna grupa kriminalaca koja ima veći uticaj od policajaca. Pa kakva smo mi to država?”, zaključio je Novaković.