Ивица Дачић и директор полиције дужни да испоставе рачун народу

нпс

Председник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Мирослав Алексић поднео је захтев за сазивање седнице Одбора за одбрану и унутрашње послове Народне скупштине Србије.

Предложена је једна тачка дневног реда и то: разматрање Извештаја Министарства унутрашњих послова Републике Србије о актуелној друштвено – политичкој кризи и грађанским сукобима који постоје широм земље, као и поступању припадника Министарства унутрашњих послова Републике Србије ради утврђивања незаконитости и неправилности у њиховом раду на протестима који се одржавају данима у више градова широм Србије.

У захтеву се наводи да Одбор за одбрану и унутрашње послове поступи у најкраћем року по поднетом захтеву, имајући у виду тренутне тензије у друштву и неодложну потребу да се разматрају питања од значаја за одржавање јавног реда и мира, као и безбедност земље.

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић и директор полиције Драган Васиљевић дужни су да испоставе рачун народним посланицима и народу у чијем интересу ради полиција, кога штите и ко дозвољава криминализованим полицијским јединицама да киднапују грађане са улица.

Подсећамо, на протестима студената и грађана широм Србије који се одржавају због инцидената и ескалације насиља на протестима у Врбасу, Бачкој Паланци и Новом Саду, као и нереаговања полиције на нападе присталица Српске напредне странке каменицама, флашама, пиротехником и разним другим предметима на грађане, свакодневно долази до сукоба у којима је више особа ухапшено и повређено.