Алексић у Скупштини: Опасно је да режим који штити криминалце одлучује о органима грађана

Изменама Закона о пресађивању људских органа које промовише министар здравља Златибор Лончар отварају се врата за страшне злоупотребе и манипулације јер се етичким одборима и фамилији омогућава да без сагласности покојника поклањају његове органе, упозорио је данас председник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Мирослав Алексић на седници Скупштине Србије. 

Алексић истиче да измене Закона подсећају на легализацију трговине органима коју су Албанци 1999. године спроводили у Жутој кући на Косову и Метохији, те да је право сваког човека и у Европи и у Србији да самостално одлучује о томе да ли ће завештати своје органе. 

,,Министар Лончар, за ког се сумња да је био сарадник Земунског клана кад је спроводио монструозна убиства, сликао се са Дућом и Луковићем, сад хоће да омогући да неко може у туђе име да даје његове органе, да не кажем можда и тргује њима. То је отварање врата за манипулације. а у овом систему где је правосуђе под потпуном контролом, шта можемо очекивати?”, указао је Алексић. 

Он наводи да ће Српска напредна странка ући у историју бешчашћа због свих манипулација, шибицарења и испијања мозга грађанима Србије који су обележили деценију и по њихове владавине. 

,,Све што се дешава данас, и стање на улицама и поделе у друштву, последице су одлука људи који деценију и по владају у Србији. Вама институције служе да штите криминал, корупцију и мафију. Мрдићевим законима сте покушали да држите све под контролом јер је правосуђе стуб једног друштва. Контрола правосуђа вам је неопходна, између осталог, и да бисте прикрили убиство на Сењаку”, казао је он. 

Алексић подсећа на још неке од афера које су нерешене и заташкаване за време владавине Српске напредне странке, а то су убиство вође навијача Црвене Звезде Велибора Дуњића, певачице Јелене Марјановић, Станике Глигоријевић, Владимира Цвијана, пад настрешнице у Новом Саду, скидање ознаке културног добра са Генералштаба, као и на инцидент у Бањској који је организовао Милан Радоичић, кога сада власт представља као хероја. 

,,Ви толико понижавате грађане Србије да их убеђујете да није било звучног топа, да су они једноставно сами кренули да беже лево-десно, да се ништа није десило. Постоји списак свих 16 уређаја које сте купили, а за које сте говорили да не постоје. Зашто тужилаштво није покренуло истрагу због тога што је Вулин  мимо закона набавио ове уређаје? Је ли покренута истрага да се види ко су људи у Ћациленду од 15. марта? То су вредности које ви негујете, уместо да се борите против криминалаца, да их хапсите и да ослобађате државу од криминала и корупције”, подвукао је Алексић. 

Алексић истиче да је доказ за то и чињеница да на конкурсима за пријем на обуку за САЈ и ЈЗО које је МУП недавно расписао нигде није наведено да лица која се пријаве не смеју бити кривично осуђивана и да се против њих не смеју водити поступци, а све то да би криминалцима из Ћациленда могле да се дају значке и да ти људи постану званична пратња председника државе.

,,Ви сте ти који малтретирате људе. Сад зовете по јавним предузећима и шефови наређују запосленима да дођу 27. јуна на ваш скуп. Толико о демократији, толико о вредностима и толико о вама. Што се тиче ваше поруке да Србија побеђује, поручујем вам једно – Србија ће победити онда када ви будете изгубили”, закључио је Алексић.