Власт Српске напредне странке није направила државу и локалне самоуправе као сервисе грађана, већ као сервисе партије који су раније служили богаћењу, а сада служе голом опстанку на власти, рекао је потпредседник Народног покрета Србије (НПС) и народни посланик Урош Ђокић у Ваљеву.
Ђокић је пружио подршку радници ЈКП ,,Видрак” Милици Бранковић, која је, како је рекла том приликом, изложена притисцима и мобингу у том ваљевском предузећу и додао да нам је у данашње време солидарност преко потребна, као и да се покаже грађанима да нису сами.
,,Милица Бранковић, мајка троје деце, запослена је у овом предузећу од 2012. године, а упоредо се и школовала и приводи студије крају. Годинама је радила као референт за наплату и утужење, никад није била члан ниједне странке, а по повратку са породиљског боловања саопштено јој је да није квалификована и да је премештена да ради на благајну, где су већ била три радника, те да за њу ни физички нема места и да је практично вишак, односно да може да ради само када нека од колегиница оде на боловање или годишњи одмор”, казао је он.
Он наглашава да се кроз ситуацију у којој се она нашла огледа целокупан однос власти и Српске напредне странке према грађанима и додаје да прича да је у међувремену извршена систематизација и да за њу након 13 година нема места није прича у коју ће било ко поверовати.
,,Данас када су последњи дани власти Српске напредне странке, они посежу за нелогичним решењима и покушавају да удоме све што се удомити може како би вештачки прекројили вољу грађана”, додао је он.
Ђокић каже да је ЈКП ,,Видрак”, предузеће које је основао град, веома важно за Ваљево, а једна од делатности којом се бави је и управљање и одвожење отпада и подсећа да су у јануару била два велика пожара у том граду чиме је живот грађана био угрожен, као и да су одборници опозиционе групе ,,Свануће” и НПС тражили заказивање ванредне седнице Скупштине града, као и да је тужилаштво предузело правне мере.
,,Исти проблем имају Ужице и Ваљево. Регионална депонија Дубоко у Ужицу нема употребну дозволу, док је депонија у Ваљеву привременог карактера и такође нема употребну дозволу. Велики проблем на депонији у Ужицу изазвао је метан, гас који се таложи у подземљу те депоније, због распада отпада. У Ваљеву је више од 40 посто отпада органског порекла, што значи да је метан и овде проблем”, објаснио је Ђокић.
Он истиче да у време пожара у Ваљеву није постојала контрола квалитета ваздуха и да се није умешало тужилаштво које је дало налог да се испита квалитет, из ЈКП `Видрак` никада не би упозорили грађане, међу којима су и деца и млади и труднице и додаје да се оваквим стварима мора стати на пут и да уколико грађани сами то не ураде, власт СНС сигурно неће.


