Ne trebaju studentima priče o jeftinim stanovima, već država u kojoj će moći normalno da studiraju, da ne moraju da budu na spisku kapilarnih glasova ili, ne daj Bože, pod nekom nadstrešnicom i da mogu da se zaposle nakon studija, da pristojno žive, kupe stan i auto od svoje plate i da osnuju porodice, rekao je predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Miroslav Aleksić u Novom Sadu gde je formiran Gradski odbor stranke.
Aleksić ističe da i studentima, ali i drugim građanima Srbije treba ambijent države koja će o njima da brine, jer ljudi danas ne mogu da žive normalnim životom od svojih primanja i dodaje da penzioneri dobijaju nekakvu milostinju, a predsednik priča kako im je on to dao.
,,Nisi ti dao ništa, već daju građani Srbije, a penzioneri su to zaradili. Ambijent države treba da se stvori i njima, kao i poljoprivrednicima koji treba da obrađuju svoja imanja, hrane građane Srbije i brinu o bezbednosti hrane. I oni treba da odu na more, da kupe automobil, srede kuću…Svima nam treba normalan život, a da bi ga imali treba nam vlast koja neće stavljati političke i lične interese naspram interesa države”, kazao je Aleksić.
Prema njegovim rečima, kada predsednik kaže da su studenti, političari i aktivisti strani plaćenici, ustvari je obrnuto, što potvrđuje i litijum kao i drugi brojni primeri, a sada je najvažnije da Srbija ustane, jer bez generalnog štrajka nema restarta.
,,Pokazali ste zrelost u situaciji kada se sve ruši u državi Srbiji, a nažalost urušavanje države se u ovom gradu dogodilo i u stvarnom životu kada su stradali ljudi. Odgovorno ste se poneli, pre svega vi u Novom Sadu, ali i cela Srbija, jer više ne možemo da ćutimo i gledamo kako sistem i korupcija ubijaju građane”,
Aleksić naglašava da je tragedija mogla da se dogodi svakome, ali i da nije siguran da se i neće dešavati, jer se u Srbiji danas sve urušava i nemamo državu i dodaje da Aleksandar Vučić koji se ne skida sa televizija i koji je počeo da priča bajke i ponovo pokušava studentima da kaže kako on brine o njima i državi.
,,Ovo što se danas dešava u Srbiji je požar koji se širi. Svako u svom okruženju oseća pritisak i ključanje i zato se ne sme ćutati. Već 12 godina vlast gazi dostojanstvo građana Srbije, pričaju nam bajke i prave nas budalama, dok jedna grupa pljačka državu bez sankcija i odgovornosti, kao i bez institucija koje bi time trebale da se bave. Srbiji treba solidarnost kako bismo se izborili sa situacijom u kojoj se nalazimo. Borba će trajati, ali ćemo pobediti”, zaključio je Aleksić.
Za predsednika Gradskog odbora Novi Sad izabran je potpredsednik Narodnog pokreta Srbije i narodni poslanik Borislav Novaković, dok su za potpredsednike izabrani Donka Stančić, Nina Konstantinidis, Predrag Svilar i Nemanja Knežević, kao i 39 članova.








